درباره هیئت

بسم رب الحسین(ع)

هیئت حسین جان از اردیبهشت سال 1381 با نام هیئت محبان امام علی(ع) فعالیت خود را به صورت هفتگی در منازل بچه های هیئت شبهای چهارشنبه آغاز کرد. در آن ایام با مداحی برادران حجت اسدی و علی آذر پور به طور ثابت و سخنرانی حجت الاسلام سید مهدی خضری در مناسبت ها که در ان مقطع زمانی ایشان معمم نبودند و در قم مشغول به تدحصیل علوم حوزوی بودند مراسمات برگزار می گردید.

در بهمن سال 1382 همزمان با اعزام 50 نفر از بچه های هیئت به عتبات و عالیات نام هیئت به حسین جان(ع) تغییر یافت .

از همان ایام به مداحان هیئت برادر ابوالفضل مرادی که هم اکنون از روحانیون فاضل شهر ما می باشد اضافه گردید و با صدای گرم خود مستمعین را مستفیض می نمود. محرم و فاطمیه و ماه مبارک رمضان به دلیل نبود فضای مناسب و مسجد و حسینیه در مینودر مراسمات در حاشیه فلکه دهخدا به همت بچه ها با برپایی خیمه عزا  برگزار می شد که با استقبال پرشور جوانان و مردم شهرک روبرو می شد.

در سال 83 در واقعه آتش سوز ی مسجد ارگ حجت الاسلام رشوند که از میانداران هیئت بودند به شهادت رسیدند و  به معشوق خود رسیدند.از همان سال مراسمات هیئت شبهای جمعه در محل پایگاه شهید صیاد شیرازی تا سال 1387برگزار می شد .

در سال 1387 همزمان با نزدیک شدن ماه مبارک رمضان هیئت تصمیم گرفت به دنبال فضایی برای برگزاری نماز جماعت و منبر و مناجات در ایام ماه مبارک رمضان برای اهالی شهرک مینودر نماید .که با پیشنهاد بچه ها مسجدجامع المهدی(عج) که مراحل سفت کاری آن در حال نیمه ساخت مانده بود مورد قبول گردید لذا طی صحبت با هیئت امنای وقت آقایان علیگو - شیری و بابائی ( جا دارد از زحمات و نوع برخورد  و تحویل گرفتن ایشان در ان مقطع کمال تشکر را داشت) قرار شد برای ماه مبارک فضای زیر زمین مسجد در اختیار هیئت به مدت یکماه گذاشته شود . در آن مقطع همه دوستان دست به دست هم برنامه اماده سازی و فضاسازی و برنامه ریزی مراسمات را به نحو شایسته انجام دادند. طوریکه با استقبال با شکوه مردم مینودر در ماه مبارک مواجه گردید و هیئت امنا و دفتر امام جمعه تصمیم گرفتند که عملا مسجد راه اندازی شود و در شب احیا رسما امام جمعه با حضور خود از این امر استقبال کردند .از ابتدای سال 91 برادر عبدالله باقری به  مداحان هیئت اضافه گردید.

از سال 1387 تا کنون برنامه هیئت در همین مکان مقدس ادامه دارد.

سخنران ثابت حجت الاسلام استاد سید مهدی خضری

مداحان ثابت  :اسدی- باقری - جلیلوند - یوسفلی 

اهم فعالیتها:

1-راه اندازی کانون فرهنگی حسین جان(ع)

2- راه اندازی دارالقران خواهران

3-راه اندازی واحد نوجوانان

4- اجرای سفرهای زیارتی متعدد به عتبات و عالیات و مشهد و..

5-حضور و مسئولیت یادمانهای والفجر1-سوسنگرد-معراج الشهدای اهواز-باشگاه افسران سنندج-دارساوین سردشت-دریاچه زریوار مریوان

6-برپایی مسابقات فوتسال جام رمضان در سطح شهر 3 دوره

7- برنامه فرهنگی و معرفتی و...

8- خادمی بچه های هییت در موکب امام رضا(ع) در باب القبله امام حسین کربلای معلی اربعین سال 93 

9- تولید و عرضه محصولات فرهنگی در سطح کشور و استان قزوین

امید است در سایه الطاف الهی و عنایات حضرت سیدالشهداء(ع) همیشه زیر سایه این بیرق با معرفت ثابت قدم بمانیم.

 هیئت حسین جان(ع)

لینک دوستان

کمک به هیئت

فرم ثبت نام

Close X